REKLAMA

Solaligrafia 2017 - wystawa fotografii

26.0917.10.2017

Wolskie Centrum Kultury "Działdowska"

WarszawaDziałdowska 6
WSTĘP WOLNY

Rok, kwartał, miesiąc zamknięte w puszce. Do malowania słońcem wystarczy tylko materiał światłoczuły, i znana od lat camera obscura, a wtedy to, co na co dzień zwyczajne, ukazuje się naszym oczom w nieprzewidywalnej formie.

Solarigrafia, to specyficzna technika fotografii, znana nielicznym, wobec której trudno przejść obojętnie. Może to poczucie odrealnienia, które przenosi nas do innej rzeczywistości…, a może czas „rozciągnięty” i zapisany słońcem na materiale światłoczułym…

Solarigrafia to technika, która daje olbrzymie możliwości. Fascynujący w Solarigrafii jest również element nieprzewidywalności, ale też możliwość rejestrowania na jednym obrazie długotrwałych procesów jak: budowy, rozbiórki, wzrost i więdnięcie roślin. Wszystko to jest niedostępne w tradycyjnej fotografii. Solarigrafia to także powrót do korzeni fotografii - mechanizmu, którego używano w pierwszych eksperymentach i fotografiach Niepce’a.

Niepotrzebna jest ciemnia, ani żadne profesjonalne środki czy narzędzia, nie potrzeba też obróbki chemicznej. To technika dostępna dla każdego.

Autorzy zdjęć: Łukasz Fajfrowski, Natalia Garczyńska-Klaman, Marek Jasiński, Damian Kępiński, Krystian Kleszcz, Marcin Lilla, Artur Rak, Among Scratches, Joanna Sidorowicz, Jerzy Stańczyk, Maciej Zapiór, Anna Zembrzuska, Zofia Zygmunt, Tandem Fotograficzny Kaszuby

aranżacja wystawy Dorota Marat
wybór zdjęć Marek Jasiński
gal. Dorota Marat
grafika M. Zawadzki
Galeria Korytage Wolskie Centrum Kultury.

REKLAMA