REKLAMA

Gala finałowa 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

27.06.2017, godz: 19.00

Muzeum nad Wisłą. Muzeum Sztuki Nowoczesnej

WarszawaWybrzeże Kościuszkowskie 22
WSTĘP WOLNY

Gala finałowa 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii w Muzeum nad Wisłą

Tegoroczny przegląd prac 26 finalistów konkursu APH rozpocznie się w Muzeum nad Wisłą na tętniących życiem miejskich bulwarach. To właśnie tam podczas uroczystej gali połączonej z wernisażem poznamy nazwiska laureatów, z których jeden otrzyma możliwość odbycia podróży rezydencyjnej do światowej stolicy sztuki nowoczesnej – Nowego Jorku, drugi zaś będzie mógł skorzystać z rezydencji artystycznej w Walencji. Oprócz nagród związanych z wyjazdami rezydencyjnymi, co roku w konkursie przyznawana jest także nagroda specjalna, której fundatorem jest prezes Sopockiego Towarzystwa ERGO Hestia Piotr M. Śliwicki. To zlecenie na autorską interpretację raportu rocznego firmy.

O oprawę muzyczną galowego wieczoru zadbają twórcy muzycznej oficyny MOST Records, która od 2015 roku promuje polskich niezależnych twórców muzyki miejskiej za granicą. Zgodnie z nazwą, MOST stawia na przybliżanie nowych twórców szerszej publiczności, z kolei jej angielskie rozwinięcie — Music Of Stories Told — to akcent na muzyczne historie i konteksty. Na wernisażu wystawy finałowej APH, za sprawą specjalnej selekcji winylowych płyt, twórcy MOST zabiorą uczestników w podróż po historii muzyki tanecznej od Nowego Jorku lat 80. do współczesnej Warszawy.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii to coroczny, wyjątkowy przegląd najciekawszych propozycji młodych twórców. Wystawa finałowa Artystycznej Podróży Hestii, trwająca w tym roku od 27 czerwca do 9 lipca w Muzeum nad Wisłą, daje okazję przyjrzenia się najnowszym trendom i różnorodności młodej polskiej sztuki. Sprzyjają temu wszelkie okoliczności – inspirujące do własnych poszukiwań prace młodych artystów, nowa przestrzeń Muzeum nad Wisłą oraz pełna energii atmosfera nadwiślańskich bulwarów, które szczególnie latem przyciągają młodość, świeżość i entuzjazm, stając się witalnym centrum i bijącym sercem Warszawy.

REKLAMA