REKLAMA

Krzysztof Grzondziel. Auto-lustracja

31.0321.05.2017

Muzeum Karykatury w Warszawie

WarszawaKozia 11
bilety od 7 zł

"Krzysztof Grzondziel. Auto-lustracja" - wystawa w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

Od 31 marca 2017 w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przy ul. Koziej 11 w Warszawie będzie można oglądać prace Krzysztofa Grzondziela – uznanego polskiego karykaturzysty, rysownika, malarza i grafika. Indywidualna wystawa artysty jest nagrodą Muzeum Karykatury w konkursie „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2015”. Ekspozycja zatytułowana „Krzysztof Grzondziel. Auto-lustracja” potrwa do 21 maja 2017 r.

Krzysztof Grzondziel to rysownik, malarz, grafik, karykaturzysta i portrecista, jeden z najbardziej wyrazistych twórców ostatnich lat. W swoich pracach, poruszających różnorodną tematykę, często łączy jaskrawe, krzykliwe barwy z ciepłymi, subtelnymi odcieniami, wywołując w ten sposób u odbiorcy często skrajne emocje. Na ekspozycji zobaczymy ok. 50 prac starannie wyselekcjonowanych z bogatej kolekcji autora. 

Jako karykaturzysta zadebiutował w czasopiśmie „Karuzela” w 1978 roku. W 2002 roku odbyła się jego pierwsza indywidualna wystawa w legnickiej Galerii Sztuki. Brał udział w wielu wystawach rysunku satyrycznego w Polsce i za granicą. Zdobył liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, Galerii Satyrykonu w Legnicy, Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. 

Jako druga przy ul. Koziej 11 zaprezentowana zostanie wystawa „Cztery Pory Karykatury. Rysunki Roku 2016”, pokaz najlepszych rysunków satyrycznych ubiegłego roku.

REKLAMA