REKLAMA

Józef Wilkoń. Don Kichot

26.0105.03.2017

Galeria Opera. Teatr Wielki Opera Narodowa

WarszawaPl. Teatralny 1
WSTĘP WOLNY

Wystawa ilustracji Józefa Wilkonia "Don Kichot" w Galerii Opera

Ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych. Pisarz, edukator, Mistrz. Kocha życie, pracę, ludzi. Lubi jeść, pić i kląć pełnokrwiście. W Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie wiedzę chłonął razem z Franciszkiem Starowieyskim i Romanem Cieślewiczem. Józef Wilkoń – człowiek pełen kolorów, obdarzony mocnym uściskiem dłoni i mocnym charakterem.

Tworząc ilustracje do „Don Kichota” zrealizował swoje kolejne marzenie. Projektowana przez Józefa Wilkonia książka Cervantesa to jedno z jego największych artystycznych osiągnięć. Temat błędnego rycerza pojawił się w jego twórczości już na początku lat sześćdziesiątych, ale dopiero na przestrzeni ostatnich lat stworzył pełną i jak twierdzi, jeszcze niezamkniętą kolekcję. Realizm spotyka się w niej z baśniowością, bogactwo kolorów przeplata się z ilustracją monochromatyczną, portrety uzupełniają sceny zbiorowe, a krótki plan pojawia się obok horyzontalnych pejzaży.

Wystawa czynna od czwartku do soboty w godzinach 10:00-17:00. Dla widzów także godzinę przed spektaklem oraz w czasie przerw.
Wejście przez hol kas przedsprzedaży.

zdjęcia

Józef Wilkoń. Ilustracja do 'Don Kichota'
Józef Wilkoń. Ilustracja do 'Don Kichota'
Józef Wilkoń. Ilustracja do 'Don Kichota'

czytaj także

REKLAMA