REKLAMA

Aukcja Młodej Sztuki

21.12.2016, godz: 19.00

Dom Aukcyjny Desa Unicum

WarszawaPiękna 1A
WSTĘP WOLNY

Dzieło sztuki to idealny prezent na nadchodzące święta. Obrazy autorstwa najzdolniejszych młodych artystów będzie można kupić na przedgwiazdkowej Aukcji Młodej Sztuki już 21 grudnia w DESA Unicum. Wszystkie prace licytowane będą od 500 złotych. 

Cykliczne edycje Aukcji Młodej Sztuki wśród wielbicieli sztuki i początkujących kolekcjonerów cieszą się ogromną popularnością. Na przedświątecznej licytacji znajdzie się niemal 100 prac najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Wiele z nich zaprezentowane zostanie odbiorcom po raz pierwszy. Bez wątpienia uwagę zwróci praca z pogranicza sztuki użytkowej i rzeźby autorstwa Adama Ankiewicza. Na aukcji pojawi się także minimalistyczny obraz Andrzeja Sobiepana – „Kadry wolności”. To pierwsza praca z cyklu o tym samym tytule, przywołująca czasy dzieciństwa artysty. Nie zabraknie  kompozycji abstrakcyjnych – nurt ten reprezentować będą m.in. prace Aleksandry Kowalczyk, Joanny Szostak i Juliusza Kosina. 

Po długiej nieobecności na licytacji znajdzie się obraz Ilony Herc – artystki znanej nie tylko na polskim, lecz także zagranicznym rynku sztuki. Bohaterką jej twórczości jest mała dziewczynka umieszczona na tle barwnego krajobrazu. Motywy kobiece pojawią się również w pracach Joanny Misztal. Autorka kobiece postaci przedstawia na złotym tle pełnym dekoracyjnych detali, przez co od jej obrazów trudno oderwać wzrok. Ciekawostką staną się prace Moniki Paruzel. Artystka skupia się na przedstawieniach natury. Zaprezentowane podczas aukcji obrazy to realistyczne portrety zwierząt. 

Oprócz wymienionych wyżej artystów na aukcji znajdą się prace m.in. Katarzyny Jaśnikowskiej-Adamiak, Mariusza Klimka, Adama Wątora, Ziemowita Fincka i Soni Ruciak. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej, która potrwa do dnia licytacji, 21 grudnia. DESA Unicum to pierwszy dom aukcyjny, który stworzył cykl Aukcji Młodej Sztuki. Wśród jego najważniejszych idei znajduje się wspieranie i rozwój młodych artystów, którzy z licytacji na licytację zdobywają coraz większy rozgłos i uznanie wśród odbiorców. 

czytaj także

REKLAMA