REKLAMA

Indie w kolorze indygo

05.1031.10.2016

Klubokawiarnia Jaś & Małgosia

WarszawaAl. Jana Pawła II 57
WSTĘP WOLNY

W ramach Miesiąca Kultury Indyjskiej serdecznie zapraszamy na wystawę zdjęć Marty Rybickiej!

"Indie w kolorze indygo" - trzy indyjskie historie o codziennej sztuce życia to wystawa fotografii opowiadających trzy różne historie indyjskie, które Marta poznała w czasie swojego pobytu w Indiach w 2013 r.

Niewątpliwie najważniejszą z nich jest opowieść o pierwszej polskiej tancerce kathaku, Magdzie Niernsee, której towarzyszyła w czasie ostatnich przygotowań do dyplomowego egzaminu w renomowanej delhijskiej szkole kathaku.

"Dzięki Magdzie i jej treningom mogłam poznać kulisy indyjskiej kultury tańca tak nierozerwalnie związanej z codziennością Hindusów a tym samym poobserwować sposób życia lokalnych artystów, który również Magdę na 4 lata w pełni pochłonął."

Marta odwiedziła również Kathputli colony, kolonię ulicznych artystów walczących o swoją tradycję, ziemię i rodziny oraz miejsce nielegalnych muzułmańskich imigrantów znajdujących zajęcie w produkcji tanich jeansów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę!

Marta Rybicka - fotograf dokumentalista. Mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończyła Stosunki Międzynarodowe na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym oraz wydział zarządzania na warszawskiej Akademii Obrony Narodowej. Pierwsze doświadczenia fotograficzne zdobywała na warsztatach w agencjach Napo Images i Sputnik Photos. Jest podwójną finalistką III edycji Leica Street Photo. Jej zdjęcia pojawiły się we wszystkich trzech edycjach międzynarodowej wystawy fotografii streetowej EASTREET.

REKLAMA