REKLAMA

Obywatele w medycynie

14.0711.09.2016

Centrum Nauki Kopernik

WarszawaWybrzeże Kościuszkowskie 20
bilety od 27 zł

Wystawa "Obywatele w medycynie" w Centrum Nauki Kopernik

Nauką zajmują się naukowcy. Ale czy tylko? Wystawa w Centrum Nauki Kopernik opowiada siedem niezwykłych historii ludzi, którzy pokazują, że nauka może wyjść z laboratoriów.

Na wystawie "Obywatele w medycynie" będą przedstawieni ludzie, którzy budują własne urządzenia medyczne, by radzić sobie z cukrzycą, grupy społeczników monitorujące zanieczyszczenie powietrza, twórcy portali udostępniających wynalazki samych pacjentów i pacjenci, którzy stali się ekspertami od własnych chorób. Rosnąca liczba „naukowców zrób to sam” (DIY scientists) na całym świecie eksperymentuje, wymyśla i wdraża różne rozwiązania.

Wyposażeni w niedrogie czujniki, aplikacje na smartfony i powszechny dostęp do Internetu, gdzie mogą łatwo dzielić się informacjami, pionierzy nauki w wydaniu DIY rzucają wyzwanie naszym wyobrażeniom o tym, kim są naukowcy i jak będzie wyglądać nauka w przyszłości.

W ramach „Obywateli w medycynie” w letnie soboty Centrum Nauki Kopernik  na Science Espressos - spotkania z ciekawymi ludźmi, aktywnymi w obszarze poruszanym przez wystawę. Będą wśród nich naukowcy, eksperci, pacjenci. Wstęp na nie – jak na całą wystawę – dostępny jest dla zwiedzających w ramach biletu do Kopernika.

Uwaga: pierwsze spotkanie Science Espresso odbędzie się wyjątkowo w czwartek – w dniu otwarcia wystawy – 14 lipca. Będzie na nim obecny Tim Omer z UK i dr Paweł Szczęsny.

zdjęcia

Shazia Ali Webber
Bento Lab
Bento Lab
Patient Innovation
Pieter Van Boheemean
Pieter Van Boheemean
Pieter Van Boheemean
Tom Owner
Tim Omer
Tim Omer
Sara Riggare
Sara Riggare
Sara Riggare
Doreen Walther
Doreen Walther
REKLAMA