REKLAMA

50/50/50 - 50 plakatów 50 grafików na 50-lecie Biennale

12.0631.07.2016

Prom Kultury Saska Kępa

WarszawaBrukselska 23
WSTĘP WOLNY

"50/50/50 - 50 plakatów 50 grafików na 50-lecie Biennale" w Prom Kultury Saska Kępa oraz na przystankach AMS.

Wystawa plakatów nadesłanych z okazji jubileuszu Biennale, które było pierwszym świętem plakatu na świecie i od 50 lat jednoczy środowisko projektantów graficznych.

Wystawa "50/50/50 - 50 plakatów 50 grafików na 50-lecie Biennale" kontynuuje tradycję łączenia ludzi wokół Biennale oraz pokazuje różnorodność i bogactwo kultury wizualnej. Wśród uczestników wystawy znajdziemy gwiazdy światowego formatu grafiki użytkowej - część z nich odwiedzi Polskę na otwarciu wystawy i otwartych wykładach towarzyszących wydarzeniu.

Plakat to specyficzna dziedzina grafiki, wymagająca od twórcy umiejętności kreatywnego i komunikatywnego posługiwania się językiem wizualnym.

Pięćdziesięciolecie biennale to znaczący jubileusz. Przez ten czas gościliśmy wielu wybitnych twórców i ich plakaty, wśród nich takich, którzy odegrali wielką rolę w rozwoju grafiki projektowej. Wiele stworzonych przez nich plakatów odgrywało swym przesłaniem ważną rolę – społeczną, polityczną, kulturową czy reklamową. (…)

Wystawa 50/50/50 jest trochę inna od pozostałych. Pokazujemy na niej 50 plakatów 50 twórców na 50 lecie biennale. Pamiętając przesłanie Józefa Mroszczaka, że biennale to przede wszystkim plakaty i ich twórcy, postanowiliśmy zrobić ją bez pomocy zestresowanych kuratorów.
Poprosiliśmy pięćdziesięciu wybitnych artystów aby nadesłali po jednej wybranej przez siebie pracy, powstałej w dowolnym okresie. Prezentujemy je w Galerii PROM Saska Kępa w Warszawie oraz na przystankach AMS w Warszawie. (prof. Lech Majewski)

zdjęcia

Mefisto. Andrzej Klimowski, Wielka Brytania
Leszek Hołdanowicz, Polska
Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy

czytaj także

REKLAMA