REKLAMA

Noc Muzeów w Teatrze Studio

14.05.2016, godz: 16.00

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza - Duża Scena

WarszawaPl. Defilad 1
WSTĘP WOLNY

Premiera spektaklu "Szkarłatny płatek i biały" w reż. Kuby Kowalskiego

Bohaterem "Szkarłatnego płatka..." Michela Fabera jest XIX wiek, przedsionek nowoczesności, w którym takie tematy, jak prawa kobiet, religia i nauka, stosunek do seksualności czy modele kobiecości i męskości są definiowane na nowo – powoli wyłania się z nich nasz współczesny świat.

W sali Kisielewskiego wystawa pod patronatem Galerii Studio "Żywe archiwa" przygotowana przez Fundację Archeologia Fotografii wspólnie z 3 norweskimi instytucjami partnerskimi – regionalnymi muzeami i archiwami.

Wernisaż wystawy "Z archiwum Galerii Studio" - na wystawie znajdzie się wybór prac i dokumentacji z archiwum i zbiorów Galerii Studio oraz obiekty, projekty i rysunki związane z jej historią.

22.30 – 1.00

"Four Books" - wystawa fotografii Tomasza Gudzowatego - tylko podczas Nocy Muzeów będzie można oglądać w Warszawie wystawę Four Books, przygotowaną przez wydawnictwo Steidl z okazji wydania czterech albumów Tomasza Gudzowatego. Są to: "Beyond the Body", "Closer", "Photography as a New Kind of Love Poem" oraz "Proof".

czytaj także

REKLAMA