Motocykle polskie
Muzeum Techniki i Przemysłu NOT
Wystawa "Motocykle polskie" w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.
Motocykle polskie - piękna karta historii Polski. W tej dziedzinie motoryzacji osiągnęliśmy naprawdę dużo zarówno przed wojną, jak i po niej.
Prezentowana wystawa jest dla Muzeum Techniki i Przemysłu NOT szczególnie ważna. W latach 90. Muzeum próbowało już pokazać dorobek polskiego przemysłu motocyklowego, zaprezentowano jednoślady w dawnych zakładach Norblina, ale była to ekspozycja niepełna. Tym razem jest to okazała wystawa z oprawą ikonograficzną, w nowoczesnej konwencji i opisami naświetlającymi tamtą epokę i tamtych ludzi.
21 eksponatów, nieprzypadkowo wybranych z ogromnej kolekcji muzeum, zachowuje ciągłość historyczną i w sposób zrozumiały prezentuje polski dorobek. Sokoły, Junak, Osa, Komar, Gazela i inne jednoślady na trwałe wpisały się do naszej historii. Wartość tego dorobku musimy pielęgnować, szanować, przekazywać młodszym pokoleniom, bo przecież są powody do dumy.