REKLAMA

Z przeszłości geologicznej Ziemi

Muzeum Ziemi PAN w Warszawie

WarszawaAl. Na Skarpie 27
bilety od 5 zł

Wystawa stała „Z przeszłości geologicznej Ziemi" w Muzeum Ziemi PAN

Wystawa stała „Z przeszłości geologicznej Ziemi" w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie przedstawia zapis istnienia życia utrwalony w skałach, objaśnia procesy i zjawiska geologiczne, które kształtowały oblicze Ziemi, zaprasza do podróży w czasie przez kolejne okresy dziejów naszej planety oraz inspiruje do poszukiwania odpowiedzi na dotychczas nierozstrzygnięte pytania dotyczące przeszłości Ziemi.

Skamieniałości odgrywają ważną rolę w określaniu środowiska powstania skał osadowych oraz w odtwarzaniu warunków, panujących w przeszłości geologicznej na lądach i w morzach różnych regionów świata. Jednym z ciekawszych geologicznie obszarów w Europie są Góry Świętokrzyskie. Skomplikowaną budowę i długą historię geologiczną tego regionu przedstawiono na mapie, przekroju oraz fotografiach odkrywek geologicznych wzbogaconych komentarzem, pozwalającym zrozumieć procesy geologiczne udokumentowane w warstwach skał.

Walorem ekspozycji w Muzeum Ziemi PAN jest interesująca narracja; oryginalne, dostępne poza gablotami skały i skamieniałości oraz efektowna oprawa plastyczna. Wystawa powstała z myślą o szerokim kręgu odbiorców i w odpowiedzi na duże zainteresowanie utrwalonymi śladami dawnych istnień, zjawisk i procesów geologicznych, składających się na historię naszej planety. Adresowana jest ona zarówno do osób pasjonujących się zagadnieniami przyrodniczymi, jak i do tych, które dopiero zaczynają przeżywać fascynację bogactwem i urokami minionego świata. Wystawa „Z przeszłości geologicznej Ziemi" w Muzeum Ziemi PAN wychodzi także naprzeciw dzisiejszym potrzebom edukacyjnym dzieci i młodzieży szkolnej.

zobacz także

REKLAMA