REKLAMA

Dzieje Politechniki Warszawskiej

Muzeum Politechniki Warszawskiej

WarszawaNowowiejska 24
WSTĘP WOLNY

Wystawa stała "Dzieje Politechniki Warszawskiej" w Muzeum Politechniki Warszawskiej

Z okazji 100-lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej 20 listopada 2015 r. odbył się uroczysty wernisaż wystawy stałej "Dzieje Politechniki Warszawskiej" połączony z otwarciem nowej sali ekspozycyjnej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Ekspozycja "Dzieje Politechniki Warszawskiej" w Muzeum Politechniki Warszawskiej obejmuje pamiątki po Szkole Przygotowawczej do Instytutu Politechnicznego, m.in. Akt powołania Kajetana Garbińskiego na członka Towarzystwa Królewskiego Warszawskiego Przyjaciół Nauk z 1824 r., opatrzony podpisem Stanisława Staszica, portret i popiersie Stanisława Staszica. Można zobaczyć również eksponaty z okresu działalności Instytutu Politechnicznego im. Cara Mikołaja II - dokumenty, fotografie, replikę munduru studenta. Wśród pamiątek z otwarcia polskojęzycznej Politechniki w 1915 r. znajdują się listy gratulacyjne, Statut Tymczasowy Politechniki Warszawskiej, medal upamiętniający otwarcie uczelni.

Uzupełnieniem tej wystawy jest ekspozycja historyczna w siedzibie Muzeum Politechniki Warszawskiej zawierająca m.in. oryginalne dokumenty nieprezentowane w nowej sali w Gmachu Głównym. Wystawa stała "Dzieje Politechniki Warszawskiej" prezentowana jest w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w w sali 06.

zdjęcia

Pocztówka przedstawiająca Stanislawa Staszica
Fotografia daru dla Cara Mikołaja II
Fotografia przedstawiająca budowniczych Instytutu Politechnicznego
Pocztówka przedstawiajaca Gmach Główny - początek XX w.

zobacz także

REKLAMA