REKLAMA

Folkowo Bemowo: Shannon

17.03.2018, godz: 19.00

Bemowskie Centrum Kultury Art Bem

WarszawaGórczewska 201

wykonawcy

Shannon
Damien Doherty

Shannon wystąpi 17 marca w ramach cyklu Folkowo/Bemowo.

Są obecni na folkowej scenie od ponad 20-tu lat. Międzynarodowa, polsko-irlandzka formacja SHANNON to autentyczni giganci muzyki celtyckiej. W dorobku mają 9 znakomicie przyjętych płyt, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty. Wszędzie przyjmowani są żywiołowo, wszędzie publiczność z entuzjazmem docenia ich wyjątkową energię i sceniczną charyzmę.

Po mistrzowsku łączą muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc absolutnie nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu. Muzycy na każdym koncercie fundują swojej publiczności fascynującą podróż na Zieloną Wyspę połączoną z magiczną wyprawą do Lasów Sherwood. Ich młodzieńcza fascynacja ścieżką dżwiękową serialu o Robin Hoodzie i legendarną formacją Clannad przerodziła się w tworzenie nowego, nierzadko nowatorskiego brzmienia muzyki celtyckiej.

Niezwykła, energetyczna mieszanka tradycyjnych inspiracji oraz muzycznych klimatów z różnych zakątków świata to jakość nie do podrobienia i nie do skopiowania. Po prostu SHANNON Ich koncert na Bemowie przypada w dniu szczególnym dla irlandzkiej tradycji – Dniu Świętego Patryka. Będzie więc wydarzeniem wyjątkowym. Obok muzyków formacji SHANNON na scenie pojawi się DAMIEN DOHERTY jeden z solistów legendarnej irlandzkiej grupy tanecznej „Lord of the Dance”, który doskonale pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie – tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy. 

zdjęcia

Damien Doherty
REKLAMA