REKLAMA

Krzysztof Zalewski w Teatrze Muzycznym Roma

05.02.2018, godz: 19.00

Teatr Muzyczny Roma - Duża Scena

WarszawaNowogrodzka 49
bilety od 59 zł

wykonawcy

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski wyrusza w trasę koncertową, promującą jego najnowszy album poświęcony twórczości Czesława Niemena. 5 lutego wystąpi w warszawskim Teatrze Roma.

Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen tegorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego ogromnym sukcesem. Na Festiwalu właśnie odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Będzie to okazja, by usłyszeć kultowe utwory znane i mniej znane w nowej - niezwykle interesującej odsłonie. Usłyszeć będzie można zarówno kultowe „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”.

W 2017 roku mija pięćdziesiąt lat od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60, a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu „Zalewski śpiewa Niemena” pragną przypomnieć jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdą się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które m.in. dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

wideo


zdjęcia

Krzysztof Zalewski na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24 będzie uczestniczył w panelu 'Agnieszka Osiecka na nowo'
Krzysztof Zalewski wystąpi w sobotę na Open'er Festival 2017

zobacz także

REKLAMA