REKLAMA

Warsaw Prog Days w Progresji

10.02.2018, godz: 19.00

Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)

WarszawaFort Wola 22
bilety od 75 zł

wykonawcy

Amarok
Colin Basse
Lion Shepherd
Gallileous
Coogans Bluff

10 lutego w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert Amaroka z Colinem Bassem, a oprócz tego: Lion Shepherd, Gallileous, Coogans Bluff. 

Szósta edycja Warsaw Prog Days będzie obfitowała w wiele niespodzianek. Przede wszystkim na scenie pojawi się Colin Bass, brytyjski progresywny muzyk rockowy, basista, członek legendarnej grupy Camel. Muzyk wystąpi razem z grupą Amarok ze specjalnie przygotowanym materiałem.

Colin Bass i Amarok to połączenie artystycznych sił, dzięki którym będziemy mieli okazję odkryć na scenie nową muzyczną przestrzeń. Pomysł na wspólny występ nie wziął się bynajmniej z próżni. Historia współpracy Bass’a z Amarokiem sięga roku 2002, kiedy to młody i nieznany multiinstrumentalista Michał Wojtas nawiązał kontakt z basistą grupy Camel i zaprosił go do udziału w nagraniach swojej drugiej płyty. W ramach tej współpracy Colin wykonał kilka utworów, które ukazały się na płycie Neo Way, Michał natomiast uczestniczył w nagraniach solowej płyty muzyka – In the Meantime.

Przy tworzeniu nowej płyty Amarok ponownie zaprosił do współpracy Colina Bassa. 

Oprócz występu wspólnego z Colinem, Amarok zagra także swój oddzielny koncert, na którym zaprezentuje między innymi materiał z nowej płyty Hunt, albumu, który został bardzo wysoko oceniony nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

zdjęcia

Coogans Bluff

zobacz także

REKLAMA