REKLAMA

WWW 2018: King Krule

16.02.2018, godz: 20.00

Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)

WarszawaFort Wola 22

wykonawcy

King Krule

King Krule wystąpi 26 lutego w Progresji.

Wychowany w Peckham, borykający się z edukacyjnymi problemami i od najmłodszych lat eksperymentujący z muzyką. W wieku zaledwie 23 lat, Archy Marshall aka King Krule może zapisać na swoim koncie trzy studyjne albumy (w tym jeden wydany pod własnym nazwiskiem), a także kilkadziesiąt utworów, które nagrywał pod kilkoma różnymi aliasami, m.in Edgar, the Beatmaker, DJ JD Sports czy Zoo Kid, żeby wymienić najważniejsze z nich. 

Ze swoim debiutanckim krążkiem “6 Feets Beneath the Moon” zjechał cały świat - teraz przyszła kolej na promocję znakomitej, inspirowanej wieloma gatunkami płyty “The Ooz”, o której w samych superlatywach rozpisywały się Pitchfork (“najbogatszy i najbardziej wciągający krążek londyńskiego muzyka, nagrany do tej pory”) , Clash Magazine czy Drowned in Sound (“brutalistyczne i jednocześnie piękne muzyczne krajobrazy, nic dodać, nic ująć - arcydzieło”).

Mało kto spodziewał się, że po tak wysoko zawieszonej poprzeczce, Krule’owi uda się zaskoczyć odbiorców i wynieść swoją twórczość na nieosiągalny przez wielu poziom. Brytyjczyk doskonale żongluje stylistykami, zanurzając słuchaczy w odmętach noir-jazzu, serwując im powolne post-punkowe granie, doprawione charakterystycznym wokalem i szczyptą nienagannej elektroniki. Wszystko to, osadzone jest w dusznej, introwertycznej estetyce, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywa warstwa liryczna. To właśnie tam King Krule przemyca swoje życiowe, często niełatwe historie.

wideo


zdjęcia

W niedzielę zakończył się festiwal Tauron Nowa Muzyka 2012. Oryginalny klimat Taurona sprawia, że z niego zawsze trudno wrócić do rzeczywistości. Tym bardziej w tym roku - festiwal odbył się wyjątkowo w sielskim krajobrazie lotniska Muchowiec (choć teren dawnej kopalni Katowice jakoś bardziej pasuje nam do eksplorowania nowej elektroniki), a zakończył go niesamowity koncert 18-letniej sensacji z Wielkiej Brytanii - King Krule'a.

zobacz także

REKLAMA