REKLAMA

Sudnik/Jędruch/Pook jesienny koncert w Przestrzeni Prywatnej

24.09.2017, godz: 20.00

Przestrzeń Prywatna

WarszawaEmilii Plater 9/11
WSTĘP WOLNY

wykonawcy

Iwona Jędruch
Tadeusz Sudnik
DR.dapookster

Tadeusz Sudnik to reżyser dźwięku, performer, kompozytor, założyciel Studia Dźwięków Niemożliwych. Pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia. Współpracuje z festiwalem muzyki współczesnej Warszawska Jesień i z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej.
Współtworzył zespół Freelectronic z Tomaszem Stańko. Tworzył między innymi z Peterem Gigerem, Apostolisem Anthimosem, Januszem Skowronem, Michałem Miśkiewiczem, Helmutem Nadolskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Jakubem Sienkiewiczem, Aleksandrem Koreckim.

Iwona Jędruch gra własną muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa wokalizy przez konchę. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat ośmiu. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Inspirując się specyficzną barwą dźwięku skrzypiec, stosuje własne techniki w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów gongu, mis dźwiękowych i głosu. Ma to także istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej.

Phonsupachit Pook Thepphaboot czyli dr.dapookster to lider zespołu "The Sticky Rice", który każdego roku pojawia się na najważniejszych koncertach i festiwalach w całej Tajlandii. Na scenie muzycznej jest od 19-go roku życia. Obecnie ma 37 lat, współpracował do tej pory z wieloma znanymi w Tajlandii zespołami, m.in. "T-Bone" oraz "Kai-Joe Brothers". W 2008 roku rozpoczął własny projekt muzyczny "The Sticky Rice", który zaowocował albumem "Jah Live Cassette Sound" wydanym w 2014 roku.

zobacz także

REKLAMA