REKLAMA

Mount Kimbie w Niebie. Impreza towarzysząca Europejskim Targom Muzycznym CJG24

11.11.2017, godz: 19.00

Klub Niebo

WarszawaNowy Świat 21
bilety od 80 zł

wykonawcy

Mount Kimbie

Mount Kimbie wystąpi 11 listopada w warszawskim Klubie Niebo. To impreza towarzysząca Europejskim Targom Muzycznym CJG24.

Mount Kimbie to duet, który w szybkim tempie przekroczył status lokalnego duetu DJ-ów, by grać na całym świecie w klubach, których nie powstydziłyby się największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Tworzą kompozycje określane mianem „post-dubstepu”, które z pewnością spodobają się fanom The XX, Jamesa Blake’a, Floating Points czy SBTRKT.

Dwa lata po debiucie na londyńskiej scenie wydali album „Crooks & Lovers” z singlem „Carbonated”, którym zachwycili krytyków. Producenci wymieniani byli w zestawieniach „Best of 2010” przez m.in. NME, Pitchfork, Mixmag czy Resident Advisor.

W 2011 wydali zremixowali single artystów takich jak James Blake, The XX, Foals, Andreya Triana i The Big Pink, przypominając scenie elektronicznej o swoich umiejętnościach, by rok później dołączyć do Warp Records i wydać „Cold Spring Fault Less Youth”.

Polskiej publiczności dali się poznać występując na festiwalach i w roli supportu The XX, a tym razem wracają na headlinerskie, klubowe koncerty z nowym materiałem. Na nowe nagrania kazali fanom czekać długo, bo aż cztery lata. Do tej pory światło dzienne ujrzały singiel „We Go Home Together”, w którym duet wspomaga James Blake i „Marylin”, nagrany z Micachu.

wideo


zdjęcia

Mount Kimbie
Mount Kimbie
REKLAMA