REKLAMA

Jazz Chilli Days: Gregory Porter

16.10.2017, godz: 19.00

Teatr Wielki - Opera Narodowa

WarszawaPl. Teatralny 1

wykonawcy

Gregory Porter

Gregory Porter gwiazdą Jazz Chilli Days. 16 października wystąpi w Operze Narodowej.

Artysta zainauguruje Jazz Chilli Days – nową inicjatywę radia Zet Chilli. Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty - Take Me to the Alley, ale także jego największe przeboje, które zdobyły mu światową sławę. Laureat dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w epicentrum country – Bakersfield. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał głos Nata Kinga Cole'a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.

Debiutancki album Water, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Wydany dwa lata później krążek Be Good, także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii „Najlepszy tradycyjny występ R&B”. Trzeci album Liquid Spirit otrzymał statuetkę Grammy za „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.

W 2017 roku Porter za album Take Me to the Alley otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”. 

wideo


zdjęcia

Gregory Porter
Gregory Porter

zobacz także

REKLAMA