REKLAMA

ETM: Jazz Forum prezentuje: Ewa Bem, Mateusz Smoczyński Solo, Atom String Quartet, Tomasz Wendt, SKICKI-SKIUK

27.11.2016, godz: 15.00

PKiN Sala Ratuszowa

WarszawaPl. Defilad 1
kup bilet
bilety od 39 zł

wykonawcy

Ewa Bem
Matuesz Smoczyński Solo
Atom String Quartet
Tomasz Wendt
SKICKI-SKIUK

Podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24. Na specjalnym koncercie, przygotowanym „Jazz Forum” - najdłużej istniejący magazyn jazzowy - wystąpią Ewa Bem, Mateusz Smoczyński Solo, Atom String Quartet, Tomasz Wendt wspólnie z Atom String Quartet, SKICKI-SKIUK, Mateusz Gawęda i Jakub Więcek.

Ewa Bem - pierwsza Dama Polskiego Jazzu nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim. Na koncercie będzie można usłyszeć nowe opracowania utworów innych polskich artystów: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów, Czerwonych Gitar i innych, w aranżacjach Jagodzińskiego. Artystka koncertem zapowiada płytę, która ukaże się na przełomie lutego i stycznia 2017r.

Mateusz Smoczyński jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Jest zwycięzcą II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Z. Seiferta, założycielem Atom String Quartet, jednego z najlepszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie („Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu”, jak mówi o nich Jan „Ptaszyn” Wróblewski). Lista artystów, z którymi współpracował Smoczyński jest imponująca, a sa na niej tak wybitni artyści, jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak i inni.

Smoczyński wystąpi zarówno w odsłonie solowej, jak i ze wspomnianym już Atom Strong Quartet. Kwartet usłyszeć też będzie można na wspólnym występie z Tomaszem Wendtem saksofonistą tenorowym, sopranowym, kompozytorem, aranżerem i pedagogiem. Wystąpi też grająca bluesa, rocka i muzykę środkowoafrykańską grupa Skicki-Skiuk.

zdjęcia

Mateusz Smoczyński

czytaj także

REKLAMA