REKLAMA

Taco Hemingway w Klubie Palladium

01.12.2016, godz: 19.00

Klub Palladium

WarszawaZłota 9

wykonawcy

Taco Hemingway

Taco Hemingway wystąpi 1 grudnia w warszawskim Klubie Palladium. Będzie to trasa promująca debiutancki album długogrający pt. "Marmur". 

Taco Hemingway to artysta urodzony w 1990 roku w Egipcie jako Filip Szcześniak. Mieszka w Warszawie, gdzie ukończył liceum im. M. Kopernika oraz kulturoznawstwo na UW. Studiował też przez rok na University College London. Twórca słynnych viralowych filmików dotyczących życia klubowego Warszawy opartych o fragmenty filmu „Upadek”.

Muzycznie zadebiutował rapowymi nagraniami w języku angielskim, jednak uznanie przyniosła mu twórczość po polsku. Opublikowana pod koniec 2014 roku koncepcyjna, fabularna epka “Trójkąt Warszawski”, skupiła na nim zainteresowanie publiczności, krytyków i środowiska. Idąc za ciosem, nagrał równie ciepło przyjętą epkę “Umowa o dzieło” z czerwca 2015 roku. Taco tworzy zgrany zespół z producentem muzycznym Rumakiem (Maciej Ruszecki) oraz Łukaszem Partyką, odpowiedzialnym za sztuki wizualne.

wideo


zdjęcia

Taco Hemingway
Taco Hemingway był jednym z objawień 2015 r.

Najpierw podbił publiczność płytą 'Trójkąt warszawski' (wydaną pod koniec 2014 r.), następnie 'Umową o dzieło', a po drodze koncertami - od darmowych występów nad Wisłą w Warszawie po gdyński festiwal Open'er, katowicki Tauron Nowa Muzyka i krakowski Live Music. Piosenka 'Następna stacja', której kręgosłupem była podróż warszawskim metrem, spędziła 20 tygodni na Liście Przebojów Trójki

czytaj także

REKLAMA