REKLAMA

Benjamin Clementine w Palladium

19.12.2016, godz: 19.00

Klub Palladium

WarszawaZłota 9
bilety od 120 zł

wykonawcy

Benjamin Clementine

Benjamin Clementine po raz pierwszy na klubowym występie w Warszawie. Artysta wystąpi 19 grudnia w Palladium.

Piękny przedświąteczny recital niesamowitego Brytyjczyka porównywanego do Leonarda Cohena czy Jacquesa Brela. Benjamin zaprezentuje piosenki z wielokrotnie nagradzanego albumu „At Least For Now” - jednego z najbardziej niesamowitych debiutów ostatnich lat.

To będzie niezwykłe zamknięcie koncertowego sezonu w Polsce, bo Benjamin to postać na jaką świat muzyki czekał od dawna. Od lat na muzycznej scenie nie było równie utalentowanego debiutanta - charyzmatycznego performera obdarzonego unikalnym głosem i pełną emocji ekspresją. Clemetine, czerpiący z jednej strony z piosenki francuskiej, ale też fascynujący się rockiem i Marią Callas, klasycznie wykształcony pianista to oryginał na miarę Leonarda Cohena czy nawet Billie Holiday.

Z czasem zdobył wielkie uznanie w paryskim środowisku, by po premierze albumu „At Least For Now”, podbić światowe sceny. Uhonorowany zarówno „francuskim Grammy” czyli nagrodą „Victoires de la Musique” jak i najbardziej prestiżowym brytyjskim wyróżnieniem „Mercury Award”, występuje w najwspanialszych salach koncertowych świata.

Benjamin to charyzmatyczny performer, przykuwający uwagę niezwykłą prezencją, wspaniałym głosem, unikalnym stylem gry na pianinie i emocjonalną ekspresją. Pierwszy polski klubowy recital niezwykłego twórcy będzie wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny czas, celebracją piękna i szlachetności muzyki.

wideo


zdjęcia

Benjamin Clementine
Benjamin Clementine

czytaj także

REKLAMA