REKLAMA

ETM: "Gimme Danger", Jim Jarmusch

25.11.2016, godz: 19.00

Kino Muranów

WarszawaGen. Władysława Andersa 5
kup bilet
bilety od 20 zł

wykonawcy

Jim Jarmusch, twórca "Tylko kochankowie przeżyją" i "Broken Flowers", swoim nowym dokumentem składa hold jednej z najsłynniejszych grup rock'n'rollowych wszech czasów - The Stooges - i jej liderowi Iggy'emu Popowi. 

Po seansie zapraszamy na dyskusję o filmie i fenomenie grupy The Stooges. Spotkanie poprowadzi Łukasz kamiński (dziennikarz muzyczny Co Jest Grane 24), udział w nim wezmą Muniek Staszczyk (wokalista zespołu T.Love) oraz Paweł Mossakowski (recenzent filmowy Co Jest Grane 24). 

Film Jima Jarmuscha w żaden sposób nie przypomina fanowskiej laurki dla Iggy’ego Popa i The Stooges. Zamiast tego – podobnie jak twórczość zespołu – jest przesiąknięty punkową energią. Muzycy opowiadają reżyserowi o artystycznych wzlotach i upadkach, a także z wyraźną satysfakcją wspominają swoje sceniczne prowokacje. Motywem przewodnim "Gimme Danger" pozostaje jednak, tak bardzo droga Jarmuschowi, kwestia twórczej niezależności. Choć reżyser oddaje głos wszystkim żyjącym członkom The Stooges, show przed kamerą – tak jak na scenie – kradnie Iggy Pop.

Muzyk i aktor, znany m.in. z "Truposza" czy "Kawy i papierosów", ujmuje mieszanką gwiazdorskiej charyzmy, gawędziarskiej swady i poczucia humoru. Jak można było się spodziewać, wielką zaletą "Gimme Danger" pozostaje także ścieżka dźwiękowa. Oprócz tytułowej piosenki usłyszymy w filmie inne wielkie przeboje The Stooges, takie jak No Fun czy nieśmiertelne I Wanna Be Your Dog. (Piotr Czerkawski dla American Film Festival)

wideo


czytaj także

REKLAMA