REKLAMA

Sutari w CH25

07.10.2016, godz: 20.30

Klubokawiarnia Chłodna 25

WarszawaChłodna 25
bilety od 20 zł

wykonawcy

Sutari

Sutari wystąpi 7 października w Chłodnej 25.

Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie, a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domowych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą.

Sutari tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem został ogłoszony przez dziennikarzy specjalizujących się w muzyce etno/folk/world „Najciekawszym nowym zespołem roku 2012” a ich debiutancka płyta WIANO znalazła się w polskich i zagranicznych rankingach najciekawszych płyt 2014 roku, zdobywając również III nagrodę na Folkowy Fonogram Roku w konkursie Polskiego Radia. Zwyciężczynie 10. edycji „Battle of the Bands”, konkursu organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata - World Music Network. Są także autorkami entuzjastycznie odbieranego przez krytykę i publiczność muzycznego performansu „Watermelon”.

wideo


REKLAMA