REKLAMA

Anoushka Shankar w Filharmonii Narodowej

22.10.2016, godz: 19.00

Filharmonia Narodowa - Sala Koncertowa

WarszawaJasna 5
bilety od 90 zł

wykonawcy

Anoushka Shankar

W sobotę 22 października w Filharmonii Narodowej odbędzie się pierwszy w Warszawie koncert Anoushki Shankar z zespołem. Ta najbardziej znana i utytułowana artystka Indii występowała nie tylko z własnym, nieżyjącym już ojcem Ravi Shankarem - mistrzem gry na sitarze, czy swoją siostrą – Norah Jones, ale także z takimi artystami, jak Philip Glass i Sting.

Lubi eksperymentować z różnymi gatunkami. W jej muzyce można usłyszeć muzykę indyjską, flamenco, jazz, a także muzykę elektroniczną i zachodnią muzykę klasyczną. Shankar była wielokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 2011 roku podpisała wieloletni kontrakt z legendarną wytwórnią Deutsche Grammphon.

Anoushka odwiedziła wszystkie najsłynniejsze sceny świata. W październiku wystąpi dla warszawskiej publiczności. Do Polski przyleci prostu z opery w Dubaju, zaś po naszym kraju odleci do Stanow Zjednoczonych, gdzie od 3 do 5 listopada zagra trzy koncerty w Lincoln Center w Nowym Jorku.

Wydarzenie w Filharmonii Narodowej jest częścią światowej trasy koncertowej Anoushki Shankar, promującej najnowszy album „Land of Gold”.

Jest to już czwarta z kolei płyta wydana przez Deutsche Grammophon. Album jest reakcją na niesprawiedliwości, a także cierpienia spotykające uchodźców oraz ofiary wojen. Premiera miała miejsce w kwietniu 2016 roku.

wideo


czytaj także

REKLAMA