REKLAMA

Gaba Kulka w Teatrze 6. Piętro

22.10.2016, godz: 19.00

Teatr 6. Piętro

WarszawaPl. Defilad 1
bilety od 69 zł

wykonawcy

Gaba Kulka

Gaba Kulka wystąpi 22 października w Teatrze 6. Piętro. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę artystki - „Kruche”.

Nowy album Gaby Kulki ukaże się jesienią. To kontynuacja twórczej współpracy ze stałym składem: Robertem Raszem, Wojtkiem Traczykiem i Wacławem Zimplem, którzy towarzyszą jej od lat w koncertach i współodpowiadają za brzmienie ostatnich dwóch płyt (albumu "Wersje" oraz cenionego przez krytyków i słuchaczy "The Escapist"). Po raz kolejny produkcją zajął się Marcin Bors.

"Kruche" jest pod wieloma względami rozwinięciem muzycznym osadzonego w latach siedemdziesiątych Eskapisty, ale odróżnia się od poprzednika mocniejszym, elektrycznym charakterem, gdzie przesterowana gitara basowa zastępuje kontrabas, a nawet delikatne ballady opowiadają raczej o zmierzchu cywilizacji, niż o sprawach sercowych. Koniec świata i jego bardziej osobista, miniaturowa wersja - śmierć i idące za nią zapomnienie - są zresztą powracającym motywem na "Kruchym" (roboczy tytuł? "The Optimist"). Ale jest to też album bezwstydnie ekstrawertyczny, punktowany rockowymi odezwami: zagrzewającymi do walki z despotami, opiewającymi miłość wbrew entropii i wiarą w siłę, która tkwi z pozornej słabości: to co kruche bywa też nad wyraz mocne.

wideo


zdjęcia

Gaba Kulka
Gaba Kulka

czytaj także

REKLAMA