REKLAMA

Olivier Heim na Placu Zabaw

09.09.2016, godz: 19.30

Plac Zabaw nad Wisłą (BarKa)

Warszawabulwar B. Grzymały-Siedleckiego
WSTĘP WOLNY

wykonawcy

Olivier Heim

Plac Zabaw i innogy zapraszają na specjalny koncert Olivier Heima, który odbędzie sie 9 września.

Olivier Heim - mieszkający w Polsce Holender, który odnosi znaczne sukcesy w Wielkiej Brytanii, gdzie został zauważony przez takich medialnych gigantów, jak The Guardian, The Independent, The Times, Mojo, Uncut, czy DIY. W Polsce Olivier dał się poznać jako 1/3 zespołu tres.b, z którym zdobył Fryderyka i Paszport Polityki.

Wydana w listopadzie 2014 roku solowa płyta „A Different Life” (wyd. Lado ABC) zebrała bardzo pozytywne recenzje i znalazła się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku, a Olivier został okrzyknięty jednym z najważniejszych debiutów. Pod koniec 2015 roku płyta została wydana na rynku brytyjskim, a do polskiej dystrybucji trafił winyl (dystr. U Know Me Records).

Rewelacyjne recenzje w angielskiej prasie poskutkowały nawiązaniem współpracy z topowymi brytyjskimi agencjami, a Heim zaczął koncertować w Europie i miał okazje grać na wielu prestiżowych festiwalach, jak The Great Escape w Brighton, Liverpool Sound City, Reeperbahn Festival w Hamburgu, Europavox w Clermont-Ferrand, Torstrassen Festival w Berlinie, Primavera Sound w Barcelonie, Waves Bratislava, BlueDot w Manchesterze czy katowicki OFF Festiwal. Został także wybrany przez Wild Nothing jako oficjalny support podczas ich europejskiej trasy. W Wielkiej Brytanii zaś grał koncerty wspólnie z Porches, Frankie Cosmos, czy Cullenem Omorim.

wideo


zdjęcia

Olivier Heim
Olivier Heim
Olivier Heim

czytaj także

REKLAMA