REKLAMA

M83 w Stodole

21.11.2016, godz: 20.00

Klub Stodoła - Main Stage

WarszawaStefana Batorego 10
bilety od 120 zł

wykonawcy

M83

M83 wystąpi 21 listopada na warszawskiej Stodole.

M83 to pseudonim artystyczny Anthonego Gonzaleza, francuskiego elektromagika, romantyka i marzyciela, wszechstronnie uzdolnionego muzyka i wokalisty, zakochanego w klimatach lat '80 i muzyce filmowej.

W swoje twórczości łączy muzykę elektroniczną z alternatywnym rockiem i popem oraz elementami shoogaze. Wszystkie albumy M83 zawsze zbierały pozytywne recenzje, zwłaszcza Dead Cities, Red Seas & Lost Ghosts - drugi album, dzięki któremu M83 stało się bardziej znane na świecie.

Jednak największy sukces przyniósł wydany w 2011 roku szósty album Hurry up, We’re Dreaming, z którego pochodzi najsłynniejszy singiel M83 - Midnight City. Utwór w krótkim czasie podbił listy przebojów na całym świece, stając się niejako hymnem całego pokolenia. Gonzalez znany jest również z produkcji ścieżek i tematów filmowych m.in. Oblivion, tematu do Interstellar czy You and the Night - autorstwa jego brata. Ze względu na melodyjność utwory M83 często wykorzystywane są w zwiastunach i reklamach, szczególnie Midnight City. W 2016 roku ukazał się 9 album M83 - Junk, z którego pochodzą dwa najnowszy single Solitude i Go!

W ramach trasy koncertowej Junk, M83 ponownie odwiedzi Polskę, tym razem występując na jedynym koncercie w Warszawie.

wideo


czytaj także

REKLAMA