REKLAMA

Nouvelle Vague w Progresji

24.11.2016, godz: 20.00

Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)

WarszawaFort Wola 22
bilety od 130 zł

wykonawcy

Nouvelle Vague

24 listopada w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert promujący najnowszy album Nouvelle Vague „I Could Be Happy”.

Muzycy korzystając z inspiracji punkowych i post-punkowych połączonych z klimatem Bossa Novy na nowo odkryli i odświeżyli w błyskotliwy sposób pojęcie cover bandu. Oryginalność projektu opłaciła się i przełożyła na milion sprzedanych płyt, 4 albumy wydane między 2004 a 2010 rokiem, trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

W 2011 roku zespół zaprzestał nagrywania nowego materiału, skupiając się na ulepszaniu i tworzeniu nowych show na żywo. Rozpoczął też współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. Założyciele Nouvelle Vague oddali się także graniu w innych zespołach. Nie był to jednak czas stracony gdyż w muzyków wstąpiła nowa odświeżająca energia, z którą rozpoczynają kolejny rozdział swojej historii płytą „I Could Be Happy”. Na nowej płycie znaleźć można standardy punkowe i post-pankowe przepojone niezrównaną atmosferą i klimatem, które potrafią wprowadzić tylko NV.

Odświeżone klasyki Nouvelle Vague zagrali tym razem także z muzykami tradycyjnymi. W „A Manner of Speaking” usłyszeć można kubański zespół z Tampy, w „Killing Moon” meksykańskich mariachi, a w „Ever Fallen in Love” zabrzmią instrumenty indyjskie. Dowodzi to, że te kawałki można dowolnie modelować i przetwarzać w ramach każdego rodzaju muzyki, tak samo jak choćby repertuar The Beatles.

wideo


zdjęcia

Nouvelle Vague

czytaj także

REKLAMA