REKLAMA

White Lies w Progresji

03.11.2016, godz: 20.00

Progresja Music Zone - Duża Scena (Main Stage)

WarszawaFort Wola 22
bilety od 110 zł

wykonawcy

White Lies
The Shipyard

White Lies wracają do Polski. Trio wystąpi 3 listopada w warszawskiej Progresji.

Brytyjskie trio swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku w Londynie. Czerpiąc inspirację z takich zespołów jak Talking Heads, Joy Division i Editors, mimo wszystko zdołali stworzyć swój styl, który przez znawców nazywany jest zimnofalowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem. To specyficzne brzmienie szybko wyniosło grupę na pierwsze miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

W październiku 2007 roku nastąpił przełom w obozie Brytyjczyków. Z muzycznego światka zniknęło Fear Of Flying i narodziło się White Lies, o czym członkowie zespołu poinformowali na swoim profilu MySpace w dość ciekawych słowach: „Fear Of Flying is Dead… White Lies is Alive”. Pytani o zmianę nazwy, odpowiadali, w następujący sposób: „niewinne kłamstwa są tak powszechne, ale jednak trochę mroczne i to są określenia jakimi postrzegamy siebie”. Zmiany dosięgły również stylistyki zespołu.

Po olbrzymim sukcesie pierwszego krążka, White Lies głównie koncertowało. Wygłodniali fani musieli poczekać 2 lata na ukazanie się drugiej płyty. Ritual (2011), został wydany nakładem wytwórni Fiction, za produkcję zaś odpowiadali Alan Moulder i Max Dingel. Kolejne dwa lata później do sklepów trafiła płyta „Big TV”. Oficjalnym singlem tego albumu został „There Goes Our Love Again”.

wideo


zdjęcia

Występ zespołu White Lies

czytaj także

REKLAMA