REKLAMA

Lado w Mieście 2016: Marcin Ciupidro + JAAA!

11.08.2016, godz: 20.00

Plac Zabaw nad Wisłą (BarKa)

Warszawabulwar B. Grzymały-Siedleckiego
WSTĘP WOLNY

wykonawcy

Marcin Ciupidro
JAAA

11 sierpnia odbędą się kolejne dwa koncerty z cyklu Lado w Mieście. Wystąpią Marcin Ciupidro i JAAA!

Marcin Ciupidro - wibrafonista znany przede wszystkim z zespołu Robotobibok, a także z jazz-rockowej Neurasji, jazzowego sekstetu Moon Hoax czy projektu skrzypka Macieja Filipczuka - Metamuzyka. W jego twórczości słychać inspiracje muzyką tradycyjną, improwizowaną i alternatywnym jazzem, głównie sceną chicagowską, a także minimal music i muzyką współczesną.

Jego pierwszy autorski album, zatytułowany "Talking Tree" ukazał się w grudniu 2013 roku, nakładem Unzipped Fly Records. Wraz z płytą powstał projekt koncertowy, w którym, obok grającego na wibrafonie lidera, stanęli wybitni muzycy wrocławskiej sceny – Mateusz Rybicki (klarnet), Zbigniew Kozera (kontrabas, syntezatory) i Wojciech Romanowski (perkusja). 

JAAA! Członkowie grupy są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą Napszykłat, Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Quartet, a Miron Grzegorkiewicz grał m.in. w Daktari i How HowPo trzech latach pracy trio zaprezentowało światu płytę „Remik”. Jest to prawie 60-minutowa opowieść o chłopcu, który uciekając od realnego, ciemnego świata buduje własną, bezpieczniejszą rzeczywistość. Wyalienowany na co dzień Remik, w tym stworzonym przez siebie świecie nie jest samotny –­ ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni. Razem przemierzają kolejne wymiary.

Muzykę JAAA! można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni. Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke’a, Moderat czy Atoms For Peace, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy, słyszalne w „Remiku”. Sami artyści od porównań stronią ­– chcą, aby muzyka obroniła się sama.

wideoczytaj także

REKLAMA