REKLAMA

Lado w Mieście 2016: Żywizna i Istina

01.09.2016, godz: 20.00

Plac Zabaw nad Wisłą (BarKa)

Warszawabulwar B. Grzymały-Siedleckiego
WSTĘP WOLNY

wykonawcy

Kamil Szuszkiewicz
Hubert Zemler
Żywizna

1 września odbędą się kolejne dwa koncerty z cyklu Lado w Mieście. Wystąpią:

  • Żywizna. Do krainy marzeń i bajek, do świata natury, czyli po kurpiowsku „żywizny”, zabierają słuchaczy Genowefa Lenarcik, śpiewaczka, córka Stanisława Brzozowego, legendy muzyki kurpiowskiej, oraz Raphael Rogiński, gitarzysta i eksperymentator. Leśny śpiew spotyka się w ich muzyce z przesterowanym brzmieniem gitary elektrycznej, nasuwając skojarzenia z bluesami z Delty Mississippi. Dźwięki gitary czasem naśladują pieśń, a czasem wdają się z nią w dyskusję o przyrodzie, o puszczańskich ludziach i ich emocjach.
  • Kamil Szuszkiewicz. Jedna z najmocniejszych osobowości polskiej sceny niezależnej, artysta wszechstronny, muzyk o szerokich zainteresowaniach i potrzebach muzycznych. Trębacz, absolwent Wydziału Jazzu warszawskiej PSM II stopnia przy ul. Bednarskiej. Współpracował z wieloma oryginalnymi artystami, wśród których znaleźli się m.in.: malijski lutnista i szaman Adamo Kamissoko, perkusista i legenda polskiej awangardy Władysław Jagiełło, izraelski saksofonista Assif Tsahar.
  • Hubert Zemler. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia) zajmował się zgłębianiem tajników improwizacji, jazzu i rytmów afro-kubańskich. Obecnie współtworzy kilka ważnych warszawskich zespołów sceny niezależnej (Horny Trees, SzaZaZe, Kapacitron, Slalom, Piętnastka).

wideo


zdjęcia

Raphael Rogiński
Raphael Rogiński

czytaj także

REKLAMA