REKLAMA

The Tallest Man on Earth w Hybrydach

10.09.2016, godz: 19.00

Klub Hybrydy w Warszawie

WarszawaZłota 7/9
bilety od 99 zł

wykonawcy

The Tallest Man on Earth

10 września w warszawskim Klubie Palladium odbędzie się koncert szwedzkiego songwritera Kristiana Matssona, występującego pod pseudonimem The Tallest Man On Earth. Będzie to jego powrót do Polski po 6 latach, kiedy to zagrał na OFF Festivalu. Szwed będzie promował swój ostatni album „Dark Bird Is Home”, który w Szwecji dotarł aż na 11 miejsce listy sprzedażowej, a w USA dobił do 67 pozycji prestiżowej listy Billboard 200.

Kristian Matsson to artysta nietuzinkowy. Swoją karierę solową rozpoczął w 2006 roku, co daje mu powód do świętowania w tym roku X-lecia projektu The Tallest Man On Earth. Gdy zimą 2008 Szwed otwierał koncerty na trasie Bon Iver, dla wielu support w jego wykonaniu okazał się zaskakującym przeżyciem. Jego debiutancka płyta "Shallow Grave" z 2008 roku to tylko wokal i akompaniament gitary akustycznej lub bandżo nagrane w domowych warunkach, w szwedzkim mieście Dalarna.

Szwed do swojej dyskografii dopisał jeszcze kolejno wydane albumy „The Wild Hunt”, „There’s No Leaving Now” i „Dark Birds Is Home”. Płyta „There’s No Leaving Now” przysporzyła mu ogromną popularność w USA, docierając na 35 pozycję listy sprzedażowej Billboard 200. 

wideozobacz także

czytaj także

REKLAMA