REKLAMA

Co Jest Grane 24 żegna Emilię. Koncerty Kamp!, Soniamiki i Wojtka Bąkowskiego

06.05.2016, godz: 20.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

bilety od 20 zł

wykonawcy

Wojciech Bąkowski
Kamp!
Flirtini
Soniamiki
Ørganek

O północy w sobotę 14 maja – w kulminacyjnym momencie tegorocznej Nocy Muzeów – dobiega końca czteroletni okres działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w dawnym pawilonie meblowym Emilia.

Wydarzenia pożegnalne rozpoczną się w piątek 6 maja, organizowanym wspólnie z gazetą „Co Jest Grane 24” wieczorem koncertowym, w ramach którego wystąpią:

KAMP! - przodownicy nowej, młodej fali synthpopu w Polsce, artyści, którzy dzięki swojej muzyce zwiedzili już spory kawał świata, goszcząc na najciekawszych i najważniejszych festiwalach muzycznych, w Polsce i zagranicą - od SXSW w Teksasie po The Great Escape w Brighton. 

Soniamiki - połączenie elektroniki i popu najwyższej próby. Jej muzyka, solowy projekt Zosi Mikuckiej jest pełen przeciwieństw. Mikucka zderza ze sobą sentymentalne ciepłe brzmienia syntezatorów z dźwiękowym minimalizmem. Hołduje filozofii zrób-to-sam, na własna rękę produkuje nagrania, samodzielnie projektuje okładki płyt i kręci teledyski. 

Wojciech Bąkowski- muzyk, poeta i artysta sztuk wizualnych, który na to wydarzenie przygotował specjalny projekt muzyczny. Wojtek znany jest z tworzenia animowanych filmów mówionych. Bąkowski wytwarza indywidualny styl, czerpie zarówno z języka ulicy, stylistyki Nowej Fali lat osiemdziesiątych jak i buduje skojarzenia z Mironem Białoszewskim, Samuelem Beckettem czy Jamesem Joyce'em. 

Kwiaciarnia Grafiki- to projekt, przedsięwzięcie Marty Kwiatek i Kwiatka, znanych też jako kolektyw Kwiatuchi, organizatorów festiwalu Sitodruku, wycieczek rowerowych Tour de Varsovie. W swojej Kwiaciarni na Powiślu zajmują się projektowaniem magazynów, książek, logotypów a także stron internetowych, prowadzą warsztaty z sitodruku. Pracownia zaprojektowała też neon poświęcony pamięci Davida Bowiego, który zawiśnie na Dworcu Gdańskim. 

Ørganek –  polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Tomasz Organek znany jest przede wszystkim z występów w zespole SOFA, którego był współzałożycielem. Od 2013 roku tworzy w ramach projektu Ørganek . Za płytę „Głupi” był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii album roku – rock. Krążek szybko okrył się złotem. 

Flirtini - Projekt tworzony przez dwójkę przyjaciół: Menta XXL (połowa zespołu Rasmentalism) i Jedynaka (bookera i promotora z wieloletnim doświadczeniem). Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od ponad trzech lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej ( m.in.: Hudson Mohawke, Cashmere Cat, Kaytranada, Mount Kimbie, Bondax, Odesza). Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Aktualnie promują swoje najnowsze wydawnictwo – „Heartbreaks & Promises vol. 2”.

Bilety dostępne są TUTAJ

 

zdjęcia

Zespół Kamp!
Wojciech Bąkowski
REKLAMA