REKLAMA

Ryczące Dwudziestki w Tawernie Korsarz

14.12.2019, godz: 21.00

Korsarz Tawerna Żeglarska

WarszawaGostyńska 45

wykonawcy

Ryczące Dwudziestki

Ryczące Dwudziestki: nazwa zespołu nawiązuje do pasa wód oceanicznych zwanego ryczącymi czterdziestkami. Sami także sporo żeglują. Preferują śpiew a cappella dlatego bliskie im takie gatunki jak szanty, gospel. Wykonują też znane utwory folkowe.

Pięć, tylko i wyłącznie męskich głosów - a’cappella (wokalnie bez instrumentów), bądź z towarzyszeniem gitar, jest wizytówką zespołu. Na przestrzeni lat, tworząc nietuzinkowe aranżacyjnie utwory, wypracowali swój indywidualny styl i charakterystyczne brzmienie. Nie boją się eksperymentów i nowinek muzycznych, a spektrum ich repertuaru sięga od romantycznych irlandzkich ballad i piosenek autorskich, poprzez opracowane w nowej formie wersje szant, piosenki o tematyce ekologicznej dla dzieci, humorystyczne miniatury muzyki klasycznej, do repertuaru gospel.

Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja „Hiszpańskie Dziewczyny”, „Few Days”, czy „Jasnowłosa”, to piosenki, które powinny być wystarczającą zachętą do rozśpiewanego spotkania.

14-12-2019 godz.21:00
Warszawa - Tawerna KORSARZ / ul. Gostyńska 45
Uwagi: Ostatni koncert w Stolicy

REKLAMA