REKLAMA

Flume. Europe Tour 2019

28.10.2019, godz: 18.00

Centralny Ośrodek Sportu Hala Torwar

WarszawaŁazienkowska 6a
bilety od 129 zł

wykonawcy

Flume ogłosił daty nadchodzącej trasy po Wielkiej Brytanii i Europie, która odbędzie się w 11 miastach w październiku i listopadzie, włącznie z London O2 Academy Brixton – jako cześć obchodów piętnastej rocznicy Transgressive – i Manchester Mayfield Depot. W Warszawie będziemy mieć okazję posłuchać artysty 28 października na COS Torwar.

Poznaliśmy support przed koncertem:Ross From Friends, czyli Felix Weatherall - to brytyjski DJ i zdumiewający swoim stylem producent, którego pseudonim sceniczny pochodzi od jednego z bohaterów serialu „Przyjaciele”. Członek rodziny Brainfeeder należącej do Flying Lotus.

Artysta zainspirowany oldschool’owym hip-hopem stworzył własną definicję house’u i produkuje muzykę, która jest połączeniem techno w estetyce lo-fi oraz miękkich sampli wokalnych. Ross From Friends czerpie również inspiracje z takich gatunków jak italo disco, Hi-NRG czy Eurobeat lat 80’ – totalna, szalona mieszanka!  Po kilku bardzo dobrze przyjętych przez krytyków EP’kach, w 2018 wydał swój debiutancki LP „Family Portrait”. Supportował m.in. Little Dragon podczas trasy po UE w 2017 roku oraz zagrał headlinerską trasę po UE i USA we wrześniu i październiku 2018 roku (wystąpił również w Polsce).

A kolejnym występującym będzie Bass Astral – współtwórca genialnego elektronicznego duetu Bass Astral x Igo. We wrześniu Kuba oficjalnie rozpoczął swoją trasę SOLO AKT, która również stała się zapowiedzią pierwszego solowego albumu „Techno do Miłości”, który ukaże się już w przyszłym roku.

Flume zyskał uznanie już jako nastolatek znakomitym, samozwańczym debiutem na scenie muzycznej w 2012. Z hitami Holdin On, On Top, Sleepless, jego album zyskał bardzo dobre recenzję, stając się liderem na muzycznych listach w Australii, ojczyźnie artysty. W ciągu następnych dwóch lat, Flume zyskał reputacje czołowego artysty na międzynarodowej scenie muzycznej, dzięki zniewalającym występom na żywo (debiutował na festiwalach: Coachella, Lollapalooza, Reading & Leeds itp.), jak i jego zręcznym remixom ze znanymi artystami tj. Lorde czy Disclosure.

Po serii świetnie przyjętych kolaboracji (Lockja EP z Chet Faker z 2014 oraz Some Minds z Andrew Wyatt z 2015), Flume wydał swój drugi LP - Skin. Singiel Never Be Like You feat. Kai, umocnił status Fluma jako pomysłowego, przekraczającego granice producenta, zyskując rzesze fanów na całym świecie. Flume stał się topowym artystą wg BBC Radio 1, sprzedał ponad 300.000 biletów, wyprzedając 59 koncertów w ramach światowego tour. Artysta zdobył wiele platynowych i złotych płyt na całym świecie oraz otrzymał swoją pierwszą Grammy Award za Best/Dance Electronic Album.

Na początku tego roku, Flume wydał „Hi This Is Flume”, 38-minutowy mixtape wraz z wizualizacją, za którą odpowiada Jonathan Zawada, z którym artysta współpracuje od lat. Mixtape ma już ponad 35 milionów odtworzeń i został doceniony m.in. przez Pitchfork, Bllboard, The Fader i wielu innych na całym świecie. Zaraz po mixtapie, Flume podzielił się swoim pierwszym od 2016 roku singlem „Friends (feat Reo Cragun)”, który ma już ponad 10 milionów streamów.

zdjęcia

Bass Astral
Ross From Friends
REKLAMA