REKLAMA

Kinsky / Merkabah - koncert

26.04.2019, godz: 19.00

Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

WarszawaObozowa 85
bilety od 20 zł

wykonawcy

Merkabah
Kinsky

Merkabah - chwiejnie rozkołysany na granicy jazzu, oldskulowej progresji i brutalnego noise’u, warszawski zespół Merkabah opiera swoje kompozycje na wykręconych podziałach rytmicznych, nieoczywistych harmoniach, dialogu gitary z saksofonem i ciężką sekcją oraz silnym podejściu konceptualnym. Ostatni do tej pory album kwintetu – Million Miles – miał swoją premierę w listopadzie 2017, wydany nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic.

Kinsky – polski zespół grający muzykę z pogranicza noise rocka, rocka industrialnego i rockowej awangardy.
Powstał w Warszawie w styczniu 1992 z inicjatywy czterech studentów filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy swoją tożsamość ukryli pod pseudonimem von Kinsky: wokalistę Paulusa, gitarzystę Tony’ego, basistę Artura oraz perkusistę „Czubka”. Muzycy w tym czasie prowadzili intensywną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Ich koncerty przybrały formę widowisk dzięki połączeniu treści muzycznej z technikami teatralnymi (happeningi, performance).
W 1993 Kinsky przystąpił do nagrywania debiutanckiej płyty Copula Mundi, która ukazała się w grudniu nakładem niemieckiej wytwórni z oddziałem w Polsce SPV Poland.

zobacz także

REKLAMA