REKLAMA

Gooral: Ethno Elektro 2

16.03.2019, godz: 20.00

Dom Kultury "Kadr" w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

WarszawaPrzemysława Gintrowskiego 32
bilety od 20 zł

wykonawcy

Gooral

Gooral wyrusza w trasę koncertową po kilkunastu miastach Polski, podczas której będzie promował swoją najnowszą płytę „Ethno Elektro 2”. Pierwszym singlem promującym album jest utwór pt. „Pokochali”, w którym możemy usłyszeć wokal i piszczałkę Macieja Szymonowicza. Na płycie obok Goorala można usłyszeć również lub przede wszystkim Stanisława Leszczyńskiego.

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro.
Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów w kraju i za granicą, m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Orange, Coke, Woodstock i Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów tj. Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw.

Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno. Gooral wydał w sumie 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie m.in. kultowego Machinera, nominacje do Fryderyków I nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się m.in. Opener na swoje 10-lecie.

zobacz także

REKLAMA