REKLAMA

Zbigniew Namysłowski - Koncert Noworoczny

12.01.2019, godz: 19.00

Białołęcki Ośrodek Kultury Kino na Boku

WarszawaVan Gogha 1
bilety od 70 zł

wykonawcy

Zbigniew Namysłowski Quintet
Zbigniew Namysłowski
Sławek Jaskułke
Andrzej Święs
Jacek Namysłowski

Zbigniew Namysłowski - legenda polskiego jazzu - saksofonista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, leader, pedagog, urodzony w 1939 r. w Warszawie.

Zbigniew Namysłowski Quintet w składzie:
Zbigniew Namysłowski - saksofon altowy, sopranowy ,sopranino
Jacek Namysłowski - puzon
Sławomir Jaskułke - fortepian
Andrzej Święs - bas
Dawid Fortuna - perkusja

Będzie to wyjątkowe spotkanie z legendą polskiego jazzu. Polish Jazz to ON i słusznie tytułuje jedną z ostatnich swoich płyt: „Polish Jazz - yes!”. Podczas koncertu z pewnością nie zabraknie kompozycji z tej płyty.
Program jaki zaprezentuje publiczności zgromadzonej w sali Białołęckiego Ośrodka Kultury jest dla samego mistrza pewną zagadką. Repertuar koncertu Artysta ustala w ostatniej chwili. Podczas pierwszych minut swojego występu pilnie przygląda się widowni i wsłuchuje w jej reakcję. Zwykle dobrze odczytuje jej oczekiwania. Koncert - niespodzianka, w którym publiczność na bis może wywołać swe ulubione utwory.
Zbigniew Namysłowski twórczością kompozytorską zajmuje się od lat 60. Chętnie łączy jazz z muzyką etniczną i klasyczną.
Jego dyskografia obejmuje ponad 39 autorskich płyt, z których wiele wydanych zostało za granicą. W 1964 w Anglii ukazała się pierwsza polska płyta wydana poza krajem – „Lola”. Natomiast takie albumy, jak „Winobranie”, czy „Kuyaviak Goes Funky” stały się przebojami jazzowymi oraz zostały uznane przez magazyn „Jazz Forum” za najlepsze płyty wszechczasów w polskim jazzie.

REKLAMA