REKLAMA

Radio Azja 2018. Dzień 2

07.12.2018, godz: 20.00

Pogłos

WarszawaBurakowska 12

wykonawcy

RSVP BHANGRA
INDIAN MAN - DJ SET

Drugiego dnia festiwalu Radio Azja wystąpią:

RSVP BHANGRA (INDIE/UK)

Energetyczne spotkanie z taneczną muzyką Pendżabu

Pięcioosobowa formacja łączy tradycyjną ludową muzykę pendżabską z zachodnim, rockowym sznytem, tworząc wysokoenergetyczną, taneczną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Podrasowane brzmieniem klasycznego, rockowego instrumentarium dźwięki przywodzą na myśl taneczne sceny z Bollywoodzkich filmów i  oczarowały już publiczność niejednego festiwalu muzycznego. Zbiorowe szaleństwo podczas ich koncertów na wydarzeniach takich jak Glastonbury, Boomtown, czy Womad jest dowodem na to, że entuzjazm i żywiołowość zespołu są wysoce zaraźliwe.

Wszyscy muzycy RSVP Bhangra wywodzą się z jednej rodziny, zakorzenionej w autentycznej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie muzycznej tradycji. Nie powstrzymuje ich to jednak od eksperymentów, czy innowacji.  Przygotujcie się na interaktywne wibracje i podróż do świata Big Bhangra Beats!

INDIAN MAN - DJ SET (INDIE/UK)

Porywająca mieszanka indyjskiego folkloru i elektroniki

Indian Man jako DJ serwuje miejską bhangrę w zarówno nowatorskim, jak i tradycyjnym wydaniu, przydając jej garażowego i hip-hopowego brzmienia. Bhangra to rodzaj muzyki i tańca pochodzący z Pendżabu, pierwotnie  wykonywany przez rolników podczas Waisakhi, pendżabskiego święta wiosny. Współcześnie tą nazwą określa się też odmianę muzyki pop, będącą połączeniem różnych elementów zachodniego rocka i tradycyjnej muzyki pendżabskiej. Indian Man występował na międzynarodowych festiwalach takich jak Glastonbury, Goulash Disko, Shambala, Latitude, Boomtown, Nozstock, Port Eliot i Womad, sprawiając, że bhangrę tańczyły tłumy. Już w grudniu bhangrowe rytmy udzielą się warszawskiej publiczności.

zobacz także

REKLAMA