REKLAMA

Ćmy i Motyle

dla dzieci | 50 min
Reż. Agnieszka Czekierda
Autor: Agnieszka Czekierda
premiera: 20.10.2018
Teatr Małego Widza
Warszawa, 00-259
Jezuicka 4

"ĆMY i MOTYLE" to opowieść o dwóch przeciwieństwach, jakimi są NOC i DZIEŃ. To spektakl – instalacja, który dzieje się równolegle na dwóch scenach. To sensoryczne i dotykające zmysłów przeżycie, z mnóstwem miejsca dla dziecięcej wyobraźni.

Instalacja NOCY to przestrzeń odwołująca się do skojarzeń z nocą, która nie jest straszna, lecz piękna, z nocą, którą odwiedzają świetliki, dostojne sowy i osobliwe jeże, gdzie księżyc i gwiazdy opowiadają nieziemskie historie, gdzie migoczą światła w pobliskich domach, do których fruną zwariowane ćmy i gdzie przyroda tworzy wzruszający teatr cieni. Wszystko po to, aby pomóc dzieciom oswoić noc, zobaczyć jej piękną stronę, której wcale nie trzeba się bać.

DZIEŃ jest zupełnie inny, bo jest inny. DZIEŃ w naszej instalacji to babie lato, to biedronki i pszczoły, to wiatr i deszcz, słońce, które razi w oczy, kwiaty i ptaki, które gadają jak najęte. DZIEŃ to łąka pełna motyli i jej zapach.

Obie przestrzenie wypełni MUZYKA WYKONYWANA NA ŻYWO. Zabrzmią w nich kompozycje muzyczne zagrane na ziemskich i nieziemskich instrumentach. W tę podróż od zmierzchu do świtu zabierze małych widzów trójka artystów, którzy z towarzyszeniem muzyki, za pomocą śpiewu, tańca, wprawiania poszczególnych elementów instalacji w ruch opowie historię jednego pełnego dnia.

obsada

Dagmara Bąk
Lena Kowalska
Gosia Moskalewicz
Arkadiusz Wrzesień
Jędrzej Taranek

repertuar

REKLAMA