REKLAMA

Obcy w Lesie

dla dzieci
Reż. Ireneusz Maciejewski
Autor: Danuta Parlak
premiera: 18.02.2017
Teatr Guliwer
Warszawa, 02-548
Różana 16

„Obcy w lesie” to historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudza w mieszkańcach jeszcze większą nieufność i niechęć do tajemniczego, nieproszonego gościa.

Z gniazda Pani Zięby znika niespodziewanie jedno z piskląt. Zrozpaczona matka wszczyna alarm, a Wiewióra i Rudy wyruszają na poszukiwania zguby. Wiedząc, że w lesie pojawił się Obcy, Rudy od początku obarcza go winą za porwanie pisklęcia. Co prawda rozsądny Wiewióra zauważa, że brakuje dowodów, żeby podejrzewać Obcego, jednak większość mieszkańców popiera Rudego i pochopnie osądza nieznanego przybysza. Wkrótce okazuje się również, że Niedźwiedziowi zniknął miód a Pani Dzikowa zastaje ogromny bałagan w legowisku…

Kim jest obcy? I czy słuszne są przypuszczenia, że to on jest winien wszystkiemu, co przytrafia się mieszkańcom lasu?

„Obcy w lesie” to niezwykle mądra i pouczająca historia dla dzieci, ale nie tylko … Bo któż z nas nie jest czasem „Obcym”, który jest nowy albo „Rudym”, który rzuca podejrzenia, jest nieufny i boi się nowego. Czasem tak łatwo pomylić się w osądzie. Ktoś nowy niekoniecznie musi być tym „złym”, który do nas nie pasuje. Opowieść jest piękną lekcją tolerancji.

Spektakl jest połączeniem żywego planu oraz muupetowych lalek – naszych leśnych bohaterów. Przedstawienie dla dzieci od lat 4.

Książka „Obcy w lesie” na podstawie której powstał scenariusz do przedstawiania otrzymała wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY 2015.

obsada

Izabella Kurażyńska
Honorata Zajączkowska
Katarzyna Brzozowska
Joanna Borer-Dzięgiel
Krzysztof Prygiel
Jacek Poniński
Tomasz Kowol
Maciej Owczarzak

repertuar

REKLAMA