REKLAMA

Ożenek

komedia
Reż. Andrzej Bubień
Autor: Nikołaj Gogol
premiera: 11.03.2017
Teatr 6.piętro
Warszawa, 00-901
Pl. Defilad 1

"Ożenek" inscenizacja sztuki Nikołaja Gogola z całą kolekcją postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). 
Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).
„Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak Nikołaj Gogol nazwał Ożenek – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. "Ożenek" to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

 

obsada

Paulina Chruściel
Agafia Tichonowna
Joanna Żółkowska
Arina Pantelejmonowna
Anna Dereszowska
Fiokła Iwanowna
Michał Żebrowski
Podkolesin
Piotr Głowacki
Koczkariew
Cezary Żak
Jajecznica
Janusz Chabior
Anuczkin
Cezary Pazura
Duniaszka

repertuar

zdjęcia

Ożenek, Teatr 6 piętro
Ożenek, Teatr 6 piętro
Ożenek, Teatr 6 piętro
Ożenek, Teatr 6 piętro
Ożenek, Teatr 6 piętro
REKLAMA