REKLAMA

Ostatni Syn

dramat
Reż. Przemysław Jaszczak
Autor: Magda Fertacz
premiera: 01.10.2017
Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich | Scena Kameralna
Warszawa, 00-095
Senatorska 35

"Ostatni Syn" spektakl w Teatrze Żydowskim.
"Ostatni Syn" to opowieść o chłopcu, który mieszkając w ukryciu, wierzy, że świat jest kolorową baśnią, jak w opowieściach matki. Ciekawość jest jednak silniejsza niż zakazy opuszczania kryjówki. Chłopiec postanawia sprawdzić, czy tętniący miłością, pełen piękna wizerunek Ziemi przedstawiany przez matkę jest prawdziwy. Wymyka się w nocy na niebezpieczną wędrówkę, podczas której poznaje przerażający obraz Ziemi, zniszczonej trwająca nieustannie wojną pomiędzy wyznawcami różnych religii.

Swoje rozczarowanie próbuje zrozumieć, wyruszając na poszukiwanie Boga, żeby zadać mu pytanie, co można zrobić, aby przywrócić na ziemi pokój między ludźmi. I tak podczas swojej podróży poznaje Żyda, Chrześcijankę, Muzułmanina, Buddystkę, którzy opowiadają mu o swojej wierze, o swoim Bogu, próbując przekonać chłopca do wyznawanej religii. Chłopiec z dziecięca naiwnością zadaje pytania o słuszność prowadzonej wojny i zamknięcia na Innego.

A co jeśli Bóg jest jeden i wcale nie jest zadowolony, że w jego imię prowadzi się jakąkolwiek wojnę? Czy siła miłości, którą chłopiec ma w sercu, zdoła powstrzymać okrucieństwo dorosłych?

obsada

Małgorzata Majewska
Sylwia Najah
Izabella Rzeszowska
Monika Soszka
Grzegorz Kulikowski
Mateusz Trzmiel

repertuar

zdjęcia

Ostatni syn, Teatr Żydowski
Ostatni syn, Teatr Żydowski
Ostatni syn, Teatr Żydowski
Ostatni syn, Teatr Żydowski
Ostatni syn, Teatr Żydowski
Ostatni syn, Teatr Żydowski
REKLAMA