REKLAMA

Psie serce

dramat
Reż. Maciej Englert
Autor: Michał Bułhakow
premiera: 21.01.2017
Teatr Współczesny
Warszawa, 00-640
Mokotowska 13

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu Nowej Ekonomicznej Polityki w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi doświadczenia w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Eksperymentalnemu przeszczepowi zostaje poddany pies, co przynosi nieoczekiwane skutki…

To staje się pretekstem do przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej przez autora ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu zmusza do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata.

 

#TheMuBa (theatre-music-ballet) to spektakle teatralne, koncerty, przedstawienia baletowe, dostępne w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej. Ten innowacyjny projekt stworzony został przez miłośników sztuki: Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę.

Transmisja w 44 kinach sieci Helios w całej Polsce rozpocznie się o godzinie 19:00, a seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym. Przedstawienie trwa 150 minut, podczas spektaklu zaplanowana jest jedna przerwa. Bilety są dostępne on-line oraz w kasach kin.

obsada

Borys Szyc
Krzysztof Wakuliński
Szymon Mysłakowski
Mariusz Jakus
Barbara Wypych
Joanna Jeżewska
Monika Pikuła
Rafał Zawierucha
Piotr Bajor
Leon Charewicz

repertuar

zdjęcia

Psie serce, Teatr Współczesny
Psie serce, Teatr Współczesny
Psie serce, Teatr Współczesny
Psie serce, Teatr Współczesny
REKLAMA