REKLAMA

Przypadek miasto 3. Rodzinne warsztaty architektoniczne

25.11.2017, godz: 11.00

Służewski Dom Kultury

WarszawaBacha J. S. 15
bilety od 19 zł

W tym roku przygotowaliśmy cykl 12 spotkań dla dzieci i ich opiekunów, podczas których odbędziemy architektoniczną podróż w czasie i przestrzeni.

Cykl zaczniemy od starożytnych piramid, a skończymy w przyszłości! Dzieci zobaczą, jak wyglądała dawna architektura oraz jak buduje się współcześnie. Wcielimy się w architektów z różnych epok oraz zakątków świata i z przygotowanych materiałów zbudujemy własne miasta i obiekty.

Będziemy spotykać się o 11.00 co sobota od 16 września do 9 grudnia w Służewskim Domu Kultury. Każde warsztaty trwają ok. 2 godziny.

25 listopada
Czy można zamieszkać w fabryce? Architektoniczne eksperymenty

Odpowiedzi na tytułowe pytanie będziemy szukać na dwa sposoby. W pewnym momencie historii architekci chcieli, aby nasze domy i szkoły wyglądały prawie jak fabryki! Z drugiej jednak rozwój sprawił, że wiele budynków przemysłowych przestało być potrzebnych i trzeba było dla nich znaleźć inną funkcję.

Poznamy przykłady obu tych podejść, a przy okazji zastanowimy się nad tym, czym jest rewitalizacja - bardzo ważne pojęcie w dzisiejszych rozważaniach o mieście.

REKLAMA