REKLAMA

Wianki nad Wisłą w Warszawie

25.06.2016, godz: 14.00

Podzamcze (przy Sanguszki)

WarszawaWybrzeże Gdańskie

W tym roku na Wianki nad Wisłą odbędą się 25 czerwca, tuż po kalendarzowej Nocy Świętojańskiej, która przypada w piątek w dniu św. Jana.

Tegoroczny program przygotowany przez Stołeczną Estradę będzie pełen odwołań do rzeki i jej atrakcyjności wynikającej z wciąż zachowanej naturalności. Będą rejsy, binduga flisacka, targ rybny, a na Podzamczu wielki piknik rodzinny, potańcówki, koncerty polskich gwiazd i zjawiskowy pokaz ogni o północy.

 

Impreza rozpocznie się od godziny 14-tej od wielkiego pikniku świętojańskiego, który przygotowuje znany warszawiakom Targ Śniadaniowy. Będzie można rozłożyć się na trawie wokół chłodzącej bryzą fontanny i delektować się regionalnymi smakołykami kuchni mazowieckiej, kurpiowskiej, śląskiej, kaszubskiej. Będzie pieczony baran, piec chlebowy, pokaz przygotowywania sękacza oraz wiele innych atrakcji cieszących podniebienie.

W Osadzie Kwiatu Paproci będzie można zobaczyć na czym polegały słowiańskie rytuały i otrzymamy wróżbę świętojańską. Na wodzie pływać będą tradycyjne drewniane łodzie z żaglami rozprzowymi i rejowymi, nową atrakcją będzie bocznokołowiec „Gloria Mechanica”. Zanim wieczorem na dużej scenie rozpoczną się koncerty polskich gwiazd, na podeście przy fontannie będzie można zatańczyć nie tylko walczyka do warszawskich szlagierów, ale i swinga czy rock&rolla. 

Wieczorny program na dużej scenie to eksplozja polskiej muzyki i aż dwa zespoły z nagrodami Fryderyki 2016: Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir, którzy za odświeżenie zapomnianej płyty 1976: A Space Odyssey otrzymali tytuły Najlepszego albumu pop i Utworu roku  oraz Lao Che za Dzieciom - Album roku rock. Poza tym o odpowiednią dawkę energii zadba Mrozu, a także Kamp!, który otworzył kilka lat temu nowy rozdział polskiej sceny elektro-popu. Na zakończenie wieczoru wystąpi DJ ZAKS, który swoim setem wprowadzi nas w niezwykły pokaz sztucznych ogni kończący zabawę świętojańską.

czytaj także

REKLAMA