REKLAMA

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Opactwie 2018 „Bach u Cystersów” - dzień 1

08.09.2018, godz: 20.00

Opactwo Cysterskie w Wąchocku

WąchockKościelna 14
bilety od 65 zł

wykonawcy

Muzyka w Opactwie

Zapraszamy na VIII edycję festiwalu Muzyka w Opactwie - Bach u Cystersów. Kościół Klasztorny Opactwa oo. Cystersów w Wąchocku, ul. Kościelna 14, 27-215 Wąchock, 8 – 15 września 2018.

Koncert I – sobota, 8 września 2018, godz. 20.00

Johann Sebastian Bach
Suita na wiolonczelę solo Nr 2, d-moll, BWV 1008
Suita na wiolonczelę solo Nr 3, C-dur, BWV 1009
Suita na wiolonczelę solo Nr 6, D-dur, BWV 1012

Wykonawca: Andrei Ioniță

Tegoroczne koncerty, to ósma edycja Festiwalu „Muzyka w Opactwie”. Opactwo Wąchockie, to cudowne i nastrojowe zacisze o niepowtarzalnej architekturze. Jego położenie z dala od wielkich centrów kultury sprawia, że wzorem wielkich letnich festiwali muzycznych Europy miejsce to stanowi wymarzoną siedzibę Festiwalu. Chcemy wypełnić mury Opactwa muzyką najwyższych lotów w wykonaniu artystów o światowej renomie. Naszą ambicja jest aby wydarzenia te dały lokalnej i szerokiej społeczności możliwość poznania muzycznego dziedzictwa Europy, a także stały się wizytówką kulturalną Opactwa, jak i jednym z czołowych elementów promocji regionu i Polski w Europie.

Twórcą i organizatorem Festiwalu „Muzyka w Opactwie” jest William de Mousson Romanski absolwent The Royal College of Music w Londynie w klasie fortepianu twórca wielu międzynarodowych festiwali i organizator koncertów w Wielkiej Brytanii, Francji, USA i Rosji. Zajmuje się również muzyka filmową. Ostatnio był konsultantem muzycznym do wielokrotnie nagrodzonego filmu Jana Jakuba Kolskiego "Wenecja".

REKLAMA