REKLAMA

David Cronenberg. Evolution

15.11.201626.03.2017

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu"

ToruńWały gen. Sikorskiego 13
bilety od 10 zł

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki czasu" w Toruniu oraz Fundacja TUMULT - organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage zapraszają na wystawę "Evolution" prezentującą twórczość słynnego kanadyjskiego reżysera Davida Cronenberga.

Twórczość Davida Cronenberga oferuje widzom wyjątkowe, intrygujące i przejmujące spojrzenie na ideę ewolucji człowieka. Dzięki wykorzystaniu oryginalnych rekwizytów i dekoracji z planu oraz dynamicznych elementów audiowizualnych wystawa "David Cronenberg. Evolution" w wyjątkowy sposób splata motywy osobistej ewolucji Cronenberga jako twórcy z powracającym w wielu jego filmach wątkiem możliwości ewolucyjnych gatunku ludzkiego.

Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" została podzielona na trzy sekcje odpowiadające chronologicznym i tematycznym etapom twórczości reżysera. Część pierwsza poświęcona jest jego wczesnej fascynacji mikrokosmosem ciała i umysłu oraz rządzącymi nim instynktami, żądzami i mocami wymykającymi się świadomej kontroli. Kolejne sekcje wystawy obrazują stopniowy zwrot Cronenberga w stronę zagadnień związanych ze światem zewnętrznym, kształtowanym poniekąd przez moce ciała i umysłu. Wystawa dogłębnie analizuje proces twórczy reżysera, jego stosunek do fantastyki naukowej oraz nauki, jak również jego powiązania z innymi wybitnymi artystami XX wieku, stanowiąc tym samym hołd nie tylko dla jednego z najbardziej poważanych twórców filmowych, ale też wyjątkowo inspirującego i wpływowego współczesnego myśliciela.

W ramach przypomnienia twórczości Cronenberga organizatorzy przygotowali również przegląd jego filmów, na który zapraszamy już w październiku.

Kuratorzy: Piers Handling i Noah Cowan

wideo


zdjęcia

Wystawa
Wystawa
Wystawa
Wystawa
Fotos z filmu
Fotos z filmu

czytaj także

REKLAMA