REKLAMA

Dyplomy 2015. Prace Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu

20.0213.03.2016

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu"

ToruńWały gen. Sikorskiego 13
bilety od 10 zł

Wystawa „Dyplom 2015″ Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu to wyjątkowa okazja prezentacji prac młodych artystów rozpoczynających drogę artystycznej kariery. To wystawa oczekiwana i ekscytująca zarówno dla środowiska artystów i kuratorów, jak i odbiorców.

„Dyplom 2015″ jest wystawą o wyjątkowym charakterze. To prezentacja dzieł nagrodzonych i wyróżnionych, które opuszczając uczelniane pracownie wprowadzone zostają w artystyczny obieg. Dla młodych artystów – absolwentów Instytutu Artystycznego oraz Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa jest okazją konfrontacji z odbiorcą, zmierzeniem się z ich ocenami i krytyką, dla Wydziału Sztuk Pięknych możliwością promocji dydaktycznego potencjału i możliwości uczelni.

Tegoroczne dyplomy zaskakują różnorodnością podejmowanych tematów, mediów i materiałów. Są wśród nich dzieła malarskie, graficzne, rzeźby, instalacje, dzieła intermedialne. Doskonały warsztat łączy się w nich ściśle z podejmowaniem ważnych tematów i eksperymentowaniem w obszarze wybranych mediów. Wspólne dla wszystkich są odwaga i szczerość formułowanego przekazu oraz doskonałość warsztatowa.

Prace z zakresu konserwacji i restauracji zasługują na uwagę jako doskonałe przykłady artystycznych uzdolnień absolwentów, połączone umiejętnie ze znajomością technologii i wyjątkową zdolnością podejmowania właściwych decyzji.

zdjęcia

Wystawa
Wystawa
Wystawa
Wystawa
Wystawa
Wystawa

czytaj także

REKLAMA